2023-10-12 23:59:59

Mobil nie je pre mladých bezpečné miesto.
Poďme to zmeniť !

Čo vidia deti v mobile

Viete, čo sledujú vaše deti na sociálnych sieťach? Spoznávate ich, keď si konečne vypnú mobil? V najnovšom magazíne nechceme zbytočne strašiť. Zhrnieme, čo je dobré
o tomto paralelnom vesmíre vedieť a ponúkneme riešenia. A tiež príbehy tínedžerov, ktorí sociálne siete využívajú užitočne - na vlastné vzdelávanie.

Svet detí a žiakov môže byť nášmu veľmi vzdialený. Najmä ak im na mobile každú chvíľu vyskočí prokremeľská propaganda či manipulatívne videá o LGBTI+ ľuďoch.

Podporte náš nový vzdelávací N magazín pre študentov.
S hlúposťou a šírením dezinformácií sa nesmieme zmieriť.

Čo vidia deti v mobile
[[ $t('header.required_amount') ]]
[[ Math.floor(sum.actualSum/currentTargetSum*100) ]] %
[[ $t('header.already_collected', [numberWithSpaces(sum.actualSum), numberWithSpaces(currentTargetSum)]) ]]
[[ $t('header.goal_euro', [numberWithSpaces(sum.targetSum1)]) ]]
[[ $t('header.goal_1_tooltip') ]]
[[ $t('header.goal_euro', [numberWithSpaces(sum.targetSum2)]) ]]
[[ $t('header.goal_2_tooltip') ]]

Ak deti trávia čas na TikToku, ich svet môže byť veľmi vzdialený tomu, čo sledujú dospelí v štandardných médiách. Pri našich tohtoročných návštevách škôl sme si napríklad všimli, že mnohí slovenskí chlapci sa našli v mužoch, ktorí sa pohŕdavo vyjadrujú o ženách.

Stalo sa to jednoducho tak, že čínsky algoritmus im začal tieto videá ponúkať a rýchlo ich uzavrel do názorovej bubliny. Niektorí učitelia pozorujú, že to v triedach generuje nové typy sporov medzi chlapcami a dievčatami.

O tomto a ďalších rizikách, ktoré môže pre dieťa znamenať svietiaca obrazovka smartfónu sa dočítate v novej publikácii, ktorú sme práve pripravili.

Čo môžeme spolu dosiahnuť:

Je nám cťou, že jej vydanie finančne podporili viacerí partneri:

Spoločnosť Eset a spoločnosť Slovak Telekom spolu odošlú
vytlačené magazíny pre 6500 študentov. Vážime si to a ďakujeme.

Ale s vami, milí darcovia, milí predplatitelia, môžeme osloviť stovky a tisícky ďalších detí, rodičov a učiteľov. Vopred ďakujeme za každý príspevok.

O konečnej sume rozhodne vaša veľkorysosť a odhodlanie.

Rozpočet:

Tlač a distribúcia jedného magazínu A4, cca 60 strán: spolu 1€

Prečo školský projekt Denníka N podporiť:

Rozlišovať informácie je výzvou pre každého, bez ohľadu na vek a prostredie. Za päť rokov sme vydali už dvadsaťštyri príručiek pre vzdelávanie na školách. Vďaka donorom a tisíckam darcov ich dostalo takmer 430 000 študentov.

Naši redaktori sa vzdelávaniu venujú systematickyzúčastňujú sa besied naživo i online. Zorganizovali sme úspešnú sériu besied “S Rusom o Rusku”. V našom knižnom obchode nájdete niekoľko kníh na tému kritického myslenia.

Spája nás myšlienka, že mladým treba pomáhať všetkými dostupnými spôsobmi, o to viac, o čo menej sa to darí oficiálnym inštitúciám. Diskutujeme s pedagógmi a pýtame sa, čo potrebujú. Tvoríme učebné pomôcky, aby sme im uľahčili prácu s triedením informácií a pomohli s edukáciou na konkrétne témy.

Hotové príručky zasielame zdarma – v tlačenej forme, aby ich učitelia mohli čo najlepšie využiť.

Čo platí Denník N:

Na vlastné náklady zabezpečíme redakčnú prípravu časopisu (bude aj vo voľnom predaji) a propagáciu projektu. Vyzbierané prostriedky použijeme výlučne na tlač a distribúciu do škôl.

Časový plán:

V priebehu októbra 2023 zostavíme časopis, začiatkom novembra začneme s doručovaním do partnerských škôl. Zodpovedným redaktorom magazínu je reportér Vladimír Šnídl, ktorý patrí medzi najväčších znalcov slovenskej konšpirátorskej ceny a jej postupov.

Foto: Archív V. Š.

Foto: Archív V. Š.

Možnosti spolupráce pre firmy a organizácie:

Ak zdieľame rovnaké hodnoty, dajte nám prosím o sebe vedieť. Spojíme sily formou zvýhodnenej inzercie pre verejnoprospešné projekty v celom náklade tohto magazínu. Uzávierka ponúk je 15. 10. 2023.

Kontakt: [email protected]

Príručky v PDF, základné informácie o projekte, jeho financovaní a prihláška pre nové školy sú dostupné online. Ak si želáte podporiť nás iným spôsobom alebo máte užitočné pripomienky, napíšte nám, prosím, na email uvedený vyššie.

Všetkým darcom ešte raz srdečne ďakujeme.


Foto: Darina Fedorová

Foto: Darina Fedorová, Gymnázium Partizánske

Chcem študentov podporiť!

25 €

Srdečne ďakujeme! Vaše meno zvečníme v zozname významných darcov na webe Denníka N.

PODPORIŤ

Číta celý ročník a náš šéfredaktor Vám osobne poďakuje

75 €

Podporíte desiatky študentov, pošleme Vám N magazín s podpisom šéfredaktora Matúša Kostolného a Vaše meno zverejníme v zozname významných donorov na webe Denníka N.

PODPORIŤ

Dvojitý zásah: Magazín s podpisom šéfredaktora + kniha ako darček

150 €
Podporíte študentov a pošleme Vám aj skvelú odmenu:
N magazín s podpisom Matúša Kostolného a knihu Ľudovíta Ódora: Rýchlokurz geniality
PODPORIŤ

Magazíny pre celú školu a pre Vás ročné predplatné Denníka N

300 €

Spojte príjemné s užitočným: Za Váš príspevok pošleme magazíny jednej z päťsto škôl. Budete zaspávať s dobrým pocitom a pridáme Vám aj plnohodnotný ročný prístup k obsahu Denníka N v hodnote 87,90€

PODPORIŤ

Ste novodobý Hrebenda. Zaslúžite si doživotné predplatné Denníka N

1000 €

Vďaka vášmu príspevku získa časopisy 20 škôl. Investovali ste do našej spoločnej budúcnosti a my zabezpečíme, že Vaše online predplatné Denníka N už nikdy nevyprší.

PODPORIŤ

Chcete prispieť vyššou sumou?

??? €
Ste firma alebo jednotlivec a môžete pomôcť ešte viac? Chcete sa stať inzertným partnerom projektu? Pošlite ľubovoľnú sumu alebo napíšte na [email protected].
Radi s vami preberieme všetky možnosti.
PODPORIŤ

[[ $t('payment.choose_method' )]]

[[ $t('error.payment_gateway_required' )]]


[[ $t('payment.how_to_show_you_in_donors_list' )]]


[[ $t('error.terms_required') ]]

Zadajte sumu, ktorú chcete darovať