Mýty o 2. svetovej vojne
- vzdelávací N Magazín zdarma na stredné školy

  • Je holokaust len výmyslom?
  • Vybudoval Hitler hospodársky zázrak?
  • Bol Stalin geniálnym vojvodcom?

Osemdesiat rokov po začiatku vojny sú zločiny nacizmu často relativizované. Extrémisti žnú medzi mladými úspechy a učiteľom chýbajú vhodné učebné pomôcky. Cieľom Denníka N je, aby stredoškoláci lepšie porozumeli priebehu 2. svetovej vojny a vzali si z neho ponaučenia pre súčasnosť. Prosíme, pomôžte nám v tom.

468,63 %
Už vyzbieraných 11 950 € z cieľa 2 550 €

Úspešne ukončené

Sme presvedčení, že najlepšou obranou proti extrémizmu sú vzdelaní ľudia, ktorí sa nenechajú oklamať politikmi spochybňujúcimi holokaust alebo význam SNP. Tento N Magazín je v poradí siedmym príspevkom Denníka N k lepšej informovanosti stredoškolákov a jeho podporou prispejete k tomu, aby demokraciu v našej krajine neohrozovali pohrobkovia porazených v 2. svetovej vojne.

Za osemdesiat rokov od jej začiatku sa objavilo množstvo lží a poloprávd. Rôzne strany si chcú privlastniť víťazstvo, či zbaviť sa viny. Aby sa mladí nestratili v labyrinte účelových interpretácií, rozhodli sme sa preskúmať mýty, ktoré doteraz kolujú o najväčšom vojnovom konflikte histórie.

Rozpočet

  • Tlač a distribúcia jedného kusu: 85 centov (rozsah min. 76 strán formátu A4)
  • Odhadovaný celkový náklad: 3 000 ks
  • Počet podporených škôl: 50 (balík pre školu - 60ks)
  • Suma spolu: 2 550 €

Prečo školský projekt Denníka N podporiť:

Za dva roky sme vďaka tisíckam darcov rozoslali stredoškolákom už takmer 200-tisíc výtlačkov vzdelávacích magazínov a tie sa stali legitímnou súčasťou vyučovania. Aktuálne ich pre svojich študentov žiada 430 stredných, základných i vysokých škôl, záujem učiteľov je mimoriadny a stále rastie.

Ak vyzbieraná suma prekročí 100 percent, ďalšie peniaze v plnom rozsahu použijeme na zapojenie väčšieho počtu prihlásených škôl.

Odporúčania učiteľov:

“Príručky veľmi pomohli pri otváraní očí žiakom. Zistili mnohé veci, ktoré im rodičia nepovedia a nemajú ich odkiaľ zistiť. V školstve je neustála potreba podsúvať súčasné texty a nehrať sa pred žiakmi na dokonalých. Aj my dospelí chybujeme - z dôvodu nedostatku informácií. Je treba dávať do obehu viac takýchto materiálov.”
Mgr. Magdaléna Krenželáková, ZŠ Milana Mravca, Raková
“Učebnice dejepisu sú mizerné, každá nadstavba a k tomu takto do detailov prepracovaná, je prínosná.”
PaedDr. Miroslava Trippé, Súkromná základná škola, Žilina
“Je to moderný projekt, vie osloviť žiakov aj učiteľov, obsahom i formou. Mladí sa majú možnosť konfrontovať s odborníkmi, môžu svoje nazeranie na tému korigovať, stotožňovať sa alebo aj polemizovať s nimi.”
Mgr. Viera Sasaráková, Gymnázium Terézie Vansovej, Stará Ľubovňa
“Nikto iný nedáva školám hodnotné odpovede na zložité otázky. A zadarmo! Študentom sme ponúkli možnosť "začítať sa" a potom diskutovať, zdôvodňovať vlastné postoje, sprostredkovať skúsenosti svojich rovesníkov či názory rodinných príslušníkov. Magazíny využívame na informatike, dejepise, OBN aj etike. Chodia si ich pýtať aj kolegovia, ktorí učia nejaký úplne iný predmet.”
Ing. Katarína Karľová, Stredná umelecká škola, Prešov

Čo platí Denník N

Denník N zabezpečí na vlastné náklady redakčnú prípravu časopisu (bude aj vo voľnom predaji) a propagáciu projektu. Vyzbierané peniaze použijeme na tlač, administráciu projektu a distribúciu na školy.

Časový plán a autori

V priebehu leta 2019 zostavíme časopis, začiatkom septembra začneme s doručovaním na partnerské školy. Ak to konečná výška zbierky dovolí, otvoríme nové kolo a prihlásiť sa budú môcť ďalšie školy.

Magazín autorsky pripravia redaktori Denníka N Tomáš Gális, Peter Morvay a Roman Pataj. Koordinátori projektu: Lukáš Fila, Marianna Varjanová

Redakcia Denníka N doteraz pripravila sedem vzdelávacích magazínov - o dezinformáciách, Facebooku, kritickom myslení, 1. ČSR, Slovenskom štáte, EÚ a ďalšie. Všetky príručky a základné informácie o projekte sú dostupné online.

Všetky ceny sú uvedené s DPH.
Kontakt: 02 / 212 044 00, [email protected]
Zásady ochrany osobných údajov.
Copyright © N Press s.r.o.

Vyberte si platobnú metódu


Ako chcete byť zobrazený v zozname darcov?


Zadejte váš e-mail