Na tejto ulici sme doma

Séria reportáží spisovateľky Jany Beňovej
o bratislavských uliciach.

0,00%
Vyzbierané z cieľa: 3 200 €
ostáva:
10 mesiacov
2 dni
56 minút

O projekte

Projekt Na tejto ulici som doma prinesie sériu reportáží, z ktorých každá bude venovaná jednej bratislavskej ulici. Autorkou bude spisovateľka Jana Beňová, ktorú inšpiroval rozhovor so šéfredaktorom časopisu Flaneur Fabianom Saulom v Denníku N. Flaneur sa v každom čísle venuje jednej ulici vždy v inom meste na svete. Prináša rôzne pohľady, detaily, mikrokozmos.

Reportáže budú vychádzať mesačne na webe Denníka N, pokiaľ sa podarí vyzbierať dostatočnú podporu, vyjdú aj v podobe tlačeného magazínu.

O autorke

Jana Beňová sa narodila v Bratislave v roku 1974. Jej román Café Hyena (Plán odprevádzania) získal v roku 2012 Cenu Európskej Únie za literatúru a doteraz bol preložený do 13 jazykov, vrátane anglického, nemeckého, francúzskeho či arabského. Je autorkou troch kníh poézie a štyroch románov. Trikrát bola nominavaná na cenu Anasoft litera – naposledy za román HoneymOon. Pracovala ako redaktorka denníka SME a editorka Divadelného ústavu, v súčasnosti je na voľnej nohe a príležitostne spolupracuje s denníkom N. V USA jej práve vychádza vo vydavateľstve Two Dollar Radio druhý román Preč! Preč!

Rozpočet

Náklady na prípravu jednej reportáže: 800 eur
Minimálny počet reportáží: 4
Cieľová suma: 3200 eur (za každých 800 eur nad cieľovú sumu pribudne jedna reportáž)
Cieľová suma pre vydanie tlačeného magazínu: 8000 eur

Časový plán

Od 26. októbra do 9. novembra 2018 budeme zbierať podporu formou crowdfundingu. V novembri vyjde prvá reportáž a ďalšie budú vychádzať minimálne raz kalendárny mesiac.

Všetky ceny sú uvedené s DPH.
Kontakt: 02 / 212 044 00, info@dennikn.sk
Zásadz ochany osobných údajov.
Copyright © N Press s.r.o.