30 rokov od novembra
- vzdelávací N magazín zdarma na stredné školy

  • Bolo za socializmu lepšie?
  • Kto organizoval November 89?
  • Bola revolúcia naozaj nežná?

Falšovanie odkazu 17. Novembra dnes prináša politické body. Rozhodli sme sa pomôcť mladým vytvoriť si nepokrivený obraz o jednom z najdôležitejších momentov našich moderných dejín a urobiť to atraktívnym spôsobom - sériou komentovaných dobových fotografií a komixom o živote v socializme. Prosíme, pridajte sa k darcom. Ďakujeme.

387,45 %
Už vyzbieraných 9 880 € z cieľa 2 550 €

Úspešne ukončené

17. november 1989 má zástupy pamätníkov, ale dnešní študenti sú o tieto dôležité spomienky ochudobnení. Glorifikovanie života v socializme a spriadanie konšpirácií o priebehu Nežnej revolúcie sa na novú generáciu valí zo sociálnych sietí a pochybných médií. Cieľ je zjavný - odstrániť základný kameň dnešnej slobody a rozkolísať demokratický systém.

N Magazín 30 rokov Novembra je v poradí ôsmym z našej vzdelávacej série a pripravili sme ho preto, aby sa mladí ľudia vedeli proti týmto snahám účinne brániť. Priebeh a kontext Nežnej revolúcie priblížime študentom netradične - v dvoch častiach:

Prvá obsahuje dobové fotografie najdôležitejších udalostí s komentármi priamych aktérov: Ladislava Snopka a Alexandra Balogha. Okrem faktov a súvislostí tak budú mať príležitosť pocítiť emóciu revolučných dní. Druhou časťou je komix o živote v reálnom socializme. Autorom libreta je spisovateľ Michal Hvorecký, nakreslila ho výtvarníčka Klára Štefanovičová.

Sme presvedčení, že aj s vašou pomocou sa nám podarí dostať na stredné školy atraktívnu učebnú pomôcku, ktorá pomôže pri budovaní historickej pamäte. Aby sme o hodnoty vybojované v Novembri 1989 nemuseli bojovať znova.

Rozpočet

  • Tlač a distribúcia jedného kusu: 85 centov (rozsah min. 80 strán formátu A4)
  • Odhadovaný celkový náklad: 3 000 ks
  • Počet podporených škôl: 50 (balík pre školu - 60ks)
  • Suma spolu: 2 550 €

Prečo školský projekt Denníka N podporiť:

Za dva roky sme vďaka tisíckam darcov rozoslali stredoškolákom už 200 000 príručiek a tie sa stali legitímnou súčasťou vyučovania. Pre svojich študentov ich žiada cez 430 stredných a základných škôl, záujem učiteľov je mimoriadny. Ak vyzbieraná suma prekročí 100%, ďalšie peniaze použijeme na zapojenie ďalších.

Možnosti spolupráce pre firmy:

Ak ste zástupcom spoločnosti, ktorá zdieľa hodnoty Denníka N, napíšte nám prosím na e-mail marianna.varjanova@projektn.sk. Ponúkneme vám účasť formou špeciálnej inzercie určenej pre verejnoprospešné projekty.

Odporúčania učiteľov:

“Perfektný projekt, ďakujeme za tieto magazíny. Dnes ich kuriér dodal a už nie sú. Prioritne lobovali o dodanie maturanti, zvyšok dostali vyššie ročníky a druháci s prvákmi majú smolu. Už máte dobré meno a kvalita u mladých zaváži. Veľa nápadov do budúcnosti!”
PaedDr. Ľubica Husárová, Súkromná škola úžitkového výtvarníctva, Kremnica
“Školské príručky - Mýty o 2. svetovej vojne prišli pred niekoľkými dňami. Dejepisári si ich už preštudovali a chystajú sa s nimi pracovať na hodinách! My sa s kolegyňou, ako učiteľky OBN zase tešíme na 30 rokov Novembra. Veľmi si vážime túto pomoc.”
PaedDr. Darina Fedorová, Gymnázium, Partizánske
“Kolegyne z dejepisu, občianskej náuky a dokonca aj etiky sa tešia na nový N Magazín 30 rokov Novembra. Ak budete robiť zbierku, rada sa opäť pripojím.”
RNDr. Danica Školníková, Škola umeleckého priemyslu, Ružomberok
“Na nové príručky sa vždy tešíme. Sme vďační darcom finančných prostriedkov a veríme, že ich dobrý úmysel s darovaním peňazí nevýjde nazmar a študenti budú o prečítaných článkoch premýšľať. Veľa síl do pokračovania prajeme!”
Mgr. Mária Abrahámová, Základná škola M. R. Štefánika, Piešťany
“Veľmi si vážime tieto zásielky. Tak pedagógovia, ako aj mnohí žiaci sú nadšení z vášho prístupu. Osobne roznášam magazíny do rúk na jednotlivé pracoviská, na teoretické vyučovanie, aj na praktické, aby boli dostupné študentom, ak si ich budú chcieť prečítať a aby mali vyučujúci možnosť brať si ich na vyučovanie, na dejepis, etiku i iné predmety. Ešte raz ďakujeme.”
Bc. Štefan Hricišin, SOŠ polygrafická, Bratislava

Čo platí Denník N

Denník N zabezpečí na vlastné náklady redakčnú prípravu časopisu (bude aj vo voľnom predaji) a propagáciu projektu. Vyzbierané peniaze použijeme na tlač, administráciu projektu a distribúciu na školy.

Časový plán a autori

V priebehu jesene 2019 zostavíme časopis, začiatkom novembra začneme s doručovaním na partnerské školy. Ak to konečná výška zbierky dovolí, otvoríme nové kolo a prihlásiť sa budú môcť ďalšie školy.

Magazíny autorsky zastrešuje redakcia Denníka N. Koordinátori projektu: Lukáš Fila, Marianna Varjanová, tvorivá spolupráca: Braňo Bezák. Všetky príručky v PDF, základné informácie o projekte, jeho financovaní a prihláška pre nové školy sú dostupné online. Ak si želáte podporiť nás iným spôsobom, kontaktujte nás prosím e-mailom.

Všetky ceny sú uvedené s DPH.
Kontakt: 02 / 212 044 00, info@dennikn.sk
Zásady ochrany osobných údajov.
Copyright © N Press s.r.o.

Vyberte si platobnú metódu


Ako chcete byť zobrazený v zozname darcov?


Zadejte váš e-mail

Zadajte sumu, ktorú chcete darovať