Pomôžme študentom zlepšiť historickú pamäť vzdelávacím N Magazínom

  • O akom Slovensku sme rozhodli v predchádzajúcich voľbách?
  • Kto v nich uspel a kto definitívne prepadol?
  • Aké boli ich zásadné témy?

Od roku 1990 sme volili parlament desaťkrát. Sme presvedčení, že pre informované rozhodovanie vo voľbách je dôležité poznať našu politickú minulosť. Podporte v novom crowdfundingu stredoškolskú príručku, ktorá môže študentom pomôcť rozhodnúť sa zodpovedne. Aby sme na Slovensku po voľbách 2020 chceli všetci zostať žiť.

576,75 %
Už vyzbieraných 14 707 € z cieľa 2 550 €

Úspešne ukončené

Hoci sa od roku 1989 politická scéna viackrát zmenila, niektoré veci sú nemenné. Oprávnene alebo nie, pričasto hovoríme, že nás čakajú osudové voľby, že stojíme na dôležitej križovatke. V záujme zachovania či zvrátenia smerovania krajiny vznikajú nesúrodé koalície. A ako v deväťdesiatych i nultých rokoch, hrozí veľký prepad hlasov.

Vo februárovom N Magazíne Voľby 1990 - 2020 Víťazi a porazení, ktorý sme zaradili ako deviate číslo aj do vzdelávacieho projektu pre stredné školy, ponúkneme odpovede na otázky, ktoré je pred vhodením volebného lístka potrebné poznať.

A nechceme ich dávať sami - súčasťou magazínu bude aj spoločenská hra - Vyhraj voľby a môžeš všetko. Študenti a učitelia si budú môcť netradičnou formou preveriť vedomosti o posledných tridsiatich rokoch slovenskej politiky.

Našou ambíciou je zmenšiť riziko, že mladí ľudia v budúcnosti zopakujú chyby svojich rodičov. Veľmi si želáme, aby bola aj vašou.

N Magazín spolu s hrou budeme distribuovať na 450 škôl, ktoré naše príručky pravidelne odoberajú a pevne veríme, že vďaka vašej pomoci a účasti ich dostane do rúk porovnateľné množstvo študentov, ako pri predchádzajúcich číslach.

Žiaci v škole

Rozpočet

  • Tlač a distribúcia jedného kusu: 85 centov (rozsah min. 80 strán formátu A4)
  • Odhadovaný celkový náklad: 3 000 ks
  • Počet podporených škôl: 50 (balík pre školu - cca 60ks)
  • Suma spolu: 2 550 €

Prečo školský projekt Denníka N podporiť:

Za dva roky sme vďaka tisíckam darcov a spolupráci s učiteľmi rozoslali stredoškolákom vyše 220 000 príručiek a tie sa stali legitímnou súčasťou vyučovania. Pre svojich študentov ich aktuálne odoberá 450 stredných a základných škôl. Ak vyzbieraná suma prekročí 100%, ďalšie peniaze použijeme na zapojenie nových škôl.

Možnosti spolupráce pre firmy:

Ak ste zástupcom spoločnosti, ktorá zdieľa hodnoty Denníka N a uvažujete, že by ste s niektorým z projektov radi spojili svoju značku, napíšte nám prosím na e-mail [email protected]. Ponúkneme vám účasť formou špeciálnej inzercie určenej pre verejnoprospešné projekty.

Čo platí Denník N

Denník N zabezpečí na vlastné náklady redakčnú prípravu časopisu (bude aj vo voľnom predaji) a propagáciu projektu. Vyzbierané peniaze použijeme na tlač, administráciu projektu a distribúciu na školy.

Časový plán a autori

V priebehu januára 2020 zostavíme časopis, začiatkom februára začneme s doručovaním na partnerské školy. Ak to konečná výška zbierky dovolí, otvoríme nové kolo a prihlásiť sa budú môcť ďalšie školy.

Magazíny autorsky zastrešuje redakcia Denníka N. Koordinátori projektu: Lukáš Fila, Marianna Varjanová, tvorivá spolupráca: Braňo Bezák. Foto: PaedDr. Eva Kuková, Gymnázium M. Lettricha, Martin. Všetky príručky v PDF, základné informácie o projekte, jeho financovaní a prihláška pre nové školy sú dostupné online. Ak si želáte podporiť nás iným spôsobom, napíšte nám prosím.

Žiaci v škole

Všetky ceny sú uvedené s DPH.
Kontakt: 02 / 212 044 00, [email protected]
Zásady ochrany osobných údajov.
Copyright © N Press s.r.o.

Vyberte si platobnú metódu


Ako chcete byť zobrazený v zozname darcov?


Zadejte váš e-mail

Zadajte sumu, ktorú chcete darovať